Koło Gospodyń Wiejskich „Orzechowianki” powstało w grudniu 2018 roku, uzyskując rejestrację w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Koło liczy obecnie ponad 80 członkiń. W 2019 zorganizowało przemarsz przebierańców podczas Wielkanocy, było współorganizatorem „Święta plonów”, wzięło udział w  Dożynkach Gminnych w Białym Piątkowie ze stoiskiem gastronomicznym i rękodziełem artystycznym, w konkursie „Słodkie Smaki Regionów” zajęło pierwsze miejsce  za tort orzechowy.  

Do zarządu koła wybrane zostały: 

Krystyna Dobroczyńska – przewodnicząca, 

Grażyna Piechocka – skarbnik,

Marta Mrozińska – sekretarz. 

Obecne koło jest spadkobiercą idei organizowania się kobiet w postaci kół gospodyń wiejskich, które działały w strukturze kółek rolniczych. KGW w Orzechowie działało w latach 1963-2015. Jego założycielką była Jolanta Puzicka. 

Koło Gospodyń Wiejskich organizowało kursy szycia, gotowania, pieczenia i fryzjerstwa. Zakupowało także dla członkiń sadzonki kwiatów, krzewów i drzew owocowych oraz drób. Wspólnie z Kółkiem Rolniczym organizowało także naukę jazdy samochodem, motocyklem czy traktorem. 

W latach 70. do 90. przy KGW działał zespół wokalny w ramach Zespołu Pieśni i Tańca „Wielkopolanie” kultywując folklor wielkopolski.  Zespół dawał występy w kraju i za granicą zapraszany był na dożynki i inne wiejskie uroczystości. O jego działaniu opowiada w wywiadzie najstarsza mieszkanka Orzechowa, jedyna żyjąca członkini zespołu Pani Stanisława Sieradzka. W zakładce galeria można też zobaczyć zdjęcia z występów zespołu. 

https://www.facebook.com/KGWorzechowianki

Więcej archiwalnych zdjęć KGW znajduje się w Galerii.